EAN: 77869
Гаранција (дена): 720
ДОСТАПЕН
6,999 Ден.

АКЦИСКА ЦЕНА:

5,499 Ден.

Количина

*Xiaomi MI не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Xiaomi MI го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
Redmi A3 3/64GB Black, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), Display: IPS LCD 6.71 inches, 106.5 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1650 pixels, (~268 ppi density), Chipset: Mediatek Helio G36 (12 nm), Procesor: Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A53 & 4x1.6 GHz Cortex-A53), PowerVR GE8320, Internal Memory: 64 GB, RAM: 3GB, microSDXC (dedicated slot), Dual Camera: 8 MP (wide); 0.08 MP , Dual LED flash, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 5 MP, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, hotspot, Bluetooth: 5,3 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, USB: microUSB 2.0, USB On-The-Go, Sensors: accelerometer, OS: Android 12; MIUI 12, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Dimensions: 68.3 x 76.3 x 8.3 mm, Weight: 199 g., MZB0GLDEU
Можеби ќе Ве интересира